ΑΟ Λουτράκι

Θετική εικόνα και στο δεύτερο φιλικό αγώνα επί… αθηναϊκού εδάφους έδειξαν οι οράνιε, οι οποίοι αναδείχθησαν ισόπαλοι  (2-2) με την Α.Ε Κηφισιά στο φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο Ζηρίνειο.

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι, με καλό ρυθμό στο μεγαλύτερο μέρος του και αρκετές ευκαιρίες  από τις δύο ομάδες, οι οράνιε προηγήθηκαν με  το πανέμορφο γυριστό σουτ του Χρυσαφίδη στο 38ο λεπτό και την καρφωτή κεφαλιά του Διαμαντόπουλου στο 52ο .

Ο  κ. Μεσολόγγης  κράτησε στον αγωνιστικό χώρο για 60 λεπτά το σχήμα με το οποίο ξεκίνησε τον αγώνα (Καλογερής και Κωβαίος οι μόνες αλλαγές σε αυτό το διάστημα) και στη συνέχεια χρησιμοποίησε στο τελευταίο μισάωρο όλους τους ποδοσφαιριστές που είχε στη διάθεση του.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 61ο λεπτό μετά από γύρισμα  στην περιοχή και  συρτό σουτ  του Καραδέμητρου και ισοφάρισαν με πλασέ του Παναγιωτόπουλου από δύσκολη πλάγια θέση. Είχαν την ευκαιρία να πάρουν τη νίκη, αλλά ο Καλογερής έπεσε σωστά στη γωνία του και απέκρουσε την εκτέλεση  πέναλτι του Τεγούση στο 86ο λεπτό.

Εκτός αποστολής έμειναν όπως ήταν ήδη γνωστό από την προηγούμενη μέρα οι Δημάκης, Αποστολάκης και Νικολάου. Ο Νώτης κατάφερε και πήρε άδεια από τη μονάδα του και πήρε χρόνο συμμετοχής.

Κανονικά προπονήθηκαν πριν την έναρξη του αγώνα οι δύο τερματοφύλακες Διαμαντής και Παναγιωτόπουλος. Ο τεχνικός των οράνιε έχει αποφασίσει να δώσει τον ίδιο χρόνο συμμετοχής και στους τέσσερις τερματοφύλακες που διαθέτει στα φιλικά προετοιμασίας. Οι Κόντης και Καλογερής αγωνίστηκαν από ένα ημίχρονο, όπως και στο πρώτο φιλικό με την ομάδα Κ20 του Ατρόμητου Αθηνών. Το δίδυμο Διαμαντής – Παναγιωτόπουλος αγωνίστηκε στο δεύτερο φιλικό στη Ραφήνα και θα αγωνιστεί πάλι  την επόμενη Κυριακή στο φιλικό με τον Φωστήρα στο Θώδειο.

Α.Ε Κηφισιά: Γουμάγιας (77’ Καλδέλης), Γκίκας (74’ Αλεξανδρόπουλος), Βιδάλης (λ.τ. Ρόππας), Γεωργίου (66’ Καρακώστας), Έφλερ (83’ Χρονόπουλος), Τεγούσης, Παλιαρούτας (83’ Ζαρείφης), Καραδέμητρος (74’ Σαλμανάι), Βέρμπης (77’ Δρακόπουλος), Γκέζος (46’ Παναγιωτόπουλος), υπό δοκιμή 1 (67’ υπό δοκιμή 2)

Α.Ο Λουτράκι:  Κόντης (46’ Καλογερής), Χουστουλάκης (63’ Παπαναστασίου), Γκαρμίρης (87’ Πετρίδης) , Σιώκος (73’ Κόσκος), Μαυρέλης (73’ Νώτης), Τσώκος, Παπουτσής (56’ Κωβαίος), Μάγγος (63’ Σπανίδης), Χρυσαφίδης (63’ Ζερβός), Διαμαντόπουλος (63’ Σπέτσι), Χατζηστάμου (75’ Κολοβάκης).